Paz. Tem 14th, 2024

ÖĞRETMENLERİN YARIYIL TATİLİ MAZERETE BAĞLI YERDEĞİŞTİRMELERİNDE İL/İLÇE EMRİ UYGULANMALIDIR

2 min read

ÖĞRETMENLERİN YARIYIL TATİLİ MAZERETE BAĞLI YERDEĞİŞTİRMELERİNDE İL/İLÇE EMRİ UYGULANMALIDIR

2022-2023 Öğretim yılı yarıyıl döneminde; il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri ile ilgili takvim yayınlanmıştır. İlgi duyuruda belirtilen;

 

 

 

“Ç. BAŞVURU VE TERCİHLER

 

1. Başvurular ;

 

c) İkinci aşamada, öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin tercihleri doğrultusunda yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi “personel.meb.gov.tr” internet adresinde yayımlanacaktır.

 

ç) Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak başvuru formuna yazacaklardır.

 

d) Tercih aşamasında boşalması muhtemel eğitim kurumu olarak ilan edilen; ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.” denilmektedir.

 

 

 

Mazerete bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerimizin yukarda belirtilen şartlar nedeniyle mağduriyet yaşayacakları bilgisi sendikamıza iletilmiştir. Bu şekliyle birçok öğretmenimizin aile bütünlüğünün sağlanamayacağı ve görevinde verimli olamayacağı açıktır. Bu sorunun çözümü için tercih edilen eğitim kurumlarının normunun dolu olması halinde öğretmenlerin İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kadrosuna (depo) alınarak, ileriki tarihlerde boşalacak eğitim kurumlarına atanmalarının sağlanarak mağduriyetlerinin giderilmesini Milli Eğitim Bakanlığı’ndan resmi yazı ile talep ettik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir