Paz. Tem 14th, 2024

ATAMIZIN İZİNDE YÜRÜDÜK 

1 min read

ATAMIZIN İZİNDE YÜRÜDÜK

Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümü nedeniyle Şuhut’un Çakırözü Köyü’nden Kocatepe Anıtı’na gerçekleştirilen “Zafer Yürüyüşü”ne katıldık.

Genel Başkanımız Kadem Özbay, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Selçuk, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Emine Çalık, Afyonkarahisar Şubemiz, Ankara 1,2 ve 3 No’lu Şubelerimiz, Antalya, Aydın, Burdur, Bursa, Denizli, Isparta, İzmir 1,2,3 ve 4 No’lu Şubelerimiz, Kocaeli 1 ve 2 No’lu Şubelerimiz, Konya, Kütahya ve Samsun Şubelerimizin Yönetim Kurulu Üyeleriyle çok sayıda üyemiz, önce Şuhut’ta Atatürk Evi’ni ziyaret etti; ardından şehitlerimizin anısına, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!..” emriyle, Büyük Taarruz’u başlattığı Kocatepe’ye çıktı.

Beş saatten uzun süren yolculuk boyunca marşlar, şarkılar, türküler söylendi; Eğitim-İş’in kurduğu çadırda, üyelerimize ve yürüyüşe katılanlara çorba, keşkek, çay ve su ikramı yapıldı. Eğitim-İş olarak, Büyük Zafer Yürüyüşü’ne her geçen yıl daha yoğun katılımla ve o günkü ruh ve heyecanı yaşayarak yürümekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir