Cts. Haz 15th, 2024

EKYS SÖZLÜ SINAV PUANLARININ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE AÇIKLANMASINI İSTEDİK

2 min read

EKYS SÖZLÜ SINAV PUANLARININ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE AÇIKLANMASINI İSTEDİK

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 2022 EKYS Sözlü Sınav Puanlarının şeffaf bir şekilde açıklanmasını talep ettik.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiğimiz yazımız;

 

 

 

 

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA

 

ANKARA

 

 

 

 

 

2022 yılı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme takvimi kapsamında düzenlenen sözlü sınav sonuçları 01.08.2022 tarihinde açıklanmıştır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin 4.bölümünün sözlü sınav sonuçlarının duyurulması ve itiraz başlıklı 25.maddesinde “Sözlü sınav sonuçları, sınavların tamamlandığı tarihten itibaren en geç on iş günü içinde il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.” denilmektedir. Bu kapsamda bazı illerimizde sözlü sınav sonuçlarının şeffaf bir şekilde il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulmadığı, sınav sonuçlarını duyuran illerde de adayların sadece kendi puanlarını görebildikleri bilgileri sendikamıza gelmiştir.

 

 

 

2022 yılı Eğitim Kurumlarında İlk Defa Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen sözlü sınava katılan tüm adayların puanlarının, şeffaflık ilkesi doğrultusunda ve herhangi bir tartışmaya yer vermeyecek şekilde duyurulmasının sağlanmasını, sözlü sınava giren tüm adayların puanlarının 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında sendikamıza gönderilmesini t


alep ederiz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir