Paz. Tem 14th, 2024

ÇOCUKLARIMIZI KARANLIK ZİHNİYETLERE TERK ETMEYECEĞİZ!

3 min read

ÇOCUKLARIMIZI KARANLIK ZİHNİYETLERE TERK ETMEYECEĞİZ!

Gün geçmiyor ki AKP’nin eğitime tepeden inme şekilde seçtiği yöneticiler, toplumun ağzını açık bırakacak bir skandala imza atmasın. Bunun son örneklerinden biri de Cumhuriyet’i ve laikliği açıkça hedef alan, kadın-erkek eşitliğine karşı provokatif ifadeler kullanan cami imamına destek veren Erzincan Tercan Şehit Piyade Er Resul Bayraci İmam Hatip Ortaokulu müdürü Emrah Dağ olmuştur.

Bilindiği üzere hilafet çağrısını sık sık yineleyen Ankara Melike Hatun Camii İmamı Hatibi Halil Konakçı, basın ve sosyal medyada yayılan bir videoda kadınları hedef alarak, “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan?” ifadelerini kullanmıştı.

Bu skandal video sansasyon yaratıp, tepkiler çığ gibi büyürken, Konakçı’nın sözlerinden değil, gelen tepkilerden rahatsız olan Emrah Dağ, sosyal medya hesabından Konakçı’ya şu skandal sözlerle destek verdi:

“Kim ne derse desin kardeşim, sokaklar et pazarıdır, iğrençtir, lanettir! Benim de özgürlüğüm var. Bu pislikleri görmek zorunda değilim. Bunun adı medeniyet değil, özgürlük değil. Modern olmak, aydın olmak, çağdaş olmak değil! Benim de yetiştiğim bir gelenek ve inanç sistemim var! Bunlara bakıp köreltmek hele de zavallı yeni nesli bunlarla normalleştirmek zorunda değilim. Teşhirci sapık kadınlara, iğrençsiniz diyorum!”

Dağ’ın sözleri, onun kötü bir eğitimci değil aynı zamanda öğrencileri için tehlike arz eden kötü bir insan olduğunu ortaya koymuştur. Bir okul müdürünün ortaya koyduğu bu rezalet, onu bu makama getirenleri de bağlamalıdır. Okul müdürlerini, yandaşlık kriteriyle, neredeyse sadece bıyık tipine bakarak yaptığı tepeden inmeci atamalarla belirleyenler, bu skandalın ortağıdır. “Çocuklarımız, gençlerimiz kimlere emanet” diye isyan ettiren bu olay, çocuklarımızın kimlere hangi kriterlerle emanet edildiğinin hesabının sorulması için vesile olmalıdır.

Neredeyse eleştiri içeren en ufak bir twit hakkında bile yasal işlem yapılan ülkemizde, bu sapkın zihniyete sahip insanlara görünmez bir kalkan sağlamak yerine, devletin her kademesine liyakat ve toplumsal vicdan ile barışık isimler getirilerse, sorunun çözümüne büyük katkı sağlanacaktır.

Eğitim-İş olarak, bu hadsiz tavrı takınan okul müdürü Emrah Dağ ile ilgili adli ve idari şikayetlerde bulunacağımızı belirtiyor ve Bakanlığın da derhal bu şahıs ile ilgili soruşturma başlatması gerektiğinin altını çiziyoruz. Yeni bir cezasızlık örneğini asla ve asla kabul etmeyeceğimizi ilan ediyoruz!

Ne bu ülke, ne bu ülkenin güzel evlatları sahipsizdir! Eğitim-İş vardır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir