Per. Nis 18th, 2024

TÜİK ÖNÜNDEKİ EYLEMİMİZE POLİS MÜDAHALESİ 

1 min read

TÜİK ÖNÜNDEKİ EYLEMİMİZE POLİS MÜDAHALESİ

Gerçeklerden uzak veri açıkladığı gerekçesiyle TÜİK önünde yapmak istediğimiz eyleme polis müdahale etti, en temel sendikal hak ve özgürlüklerden biri olan protesto hakkımız gasp edildi.

Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Şube ve Temsilcilik Başkanlarımız, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarımızın Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte TÜİK önünde basın açıklaması yapmak üzere toplandık. Polis müdahale tehdidinde bulundu ve itilerek TÜİK önünden uzaklaştırılmak istendik.Görüntü almak isteyen gazetecilerin de engellendiği müdahalede, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Polisin biber gazı da kullandığı saldırısı sırasında, Genel Başkanımız Kadem Özbay, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Selçuk ve İstanbul 3 No’lu Şube Başkanımız Alkoç Turan Başgönül, sert bir şekilde darp edilerek yaralandı. Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Mali Sekreter Mücahit Dede, Denetleme Kurulu Başkanımız Suat Sadış, Ankara 3 No’lu Şube Başkanımız Doğan Dağdelen ve Denizli Şube Başkanımız Namık Kemal Aydoğan gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir