Çar. May 22nd, 2024

OKUL BAHÇELERİNE PREFABRİK ANAOKULU-ANA SINIFI YAPILMAMASI HAKKINDA MEB’E YAZI YAZDIK

1 min read

OKUL BAHÇELERİNE PREFABRİK ANAOKULU-ANA SINIFI YAPILMAMASI HAKKINDA MEB’E YAZI YAZDIK

Okul Bahçelerine Prefabrik Anaokulu ve Ana sınıfı Yapılmaması hakkında Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı gönderdiK.Bakanlığa gönderdiğimiz yazımızda;

 

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında, ülkemiz genelinde anaokulu ve ana sınıflarının sayısının arttırılmasının hedeflendiği bilinmektedir.

 

Sendikamıza, mevcut okulların bahçelerine prefabrik anaokulu ve ana sınıfı açılmaya çalışıldığı, bu uygulamayla da öğrencilerin oyun alanlarının daraltıldığı yönünde şikâyetler gelmektedir.

 

İlkokul, ortaokul, ortaöğretim ve özel eğitim okulları; kullanım hakkının tamamı okula ait olan ve okul binasının alanı dışında her bir öğrenci için en az 2 metrekare oyun alanı olması zorunlu iken, okul bahçelerine prefabrik anaokulu ve ana sınıfı yapılması öğrencilerimizin oyun alanını daraltacak, psikolojilerini olumsuz yönde etkileyecektir.

 

Konu ile ilgili eğitim kurumlarının yöneticilerinden, öğretmenler ve velilerden bilgi alınmasını, öğrencilerimizin teneffüs saatlerindeki oyun alanını daraltacak uygulamalardan vazgeçilmesini ve sonuçları hakkında sendikamızın bilgilendirilmesini talep ettik.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir