Çar. May 22nd, 2024

İMAM-HATİP LİSELERİNE YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ HAKKINDA MEB’E YAZI YAZDIK

1 min read

İMAM-HATİP LİSELERİNE YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ HAKKINDA MEB’E YAZI YAZDIK

İmam- Hatip Liselerine Yönetici Görevlendirmeleri hakkınd Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı gönderdik.Bakanlığa gönderdiğimiz yazımızda;

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği’nin 5.maddesinin (d) bendin de “Görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birine öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birinde aylık karşılığında okutabileceği ders bulunmak” koşulu açıkça ifade edilmektedir. Ancak bünyesinde ortaokulu bulunan imam hatip liselerine yönetici seçiminde lisede okutabileceği dersi olan öğretmelerin yönetici olarak atanması için MEBBİS’de başvuru ekranının açıldığı, aynı okulların ortaokullarında okutabileceği dersi olan öğretmenlere başvuru ekranının açılmadığı tespit edilmiştir. Bu durum öğretmenler arasında eşitsizliğe neden olmaktadır.

 

Konunun incelenerek, İmam –Hatip liselerinin ortaokullarında okutabileceği dersi olan öğretmenlere de MEBBİS’ de başvuru ekranının açılmasını talep ettik.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir