Paz. Tem 14th, 2024

TÜM KADINLARIN ANNELER GÜNÜ`NÜ SEVGİ VE MİNNETLE KUTLARIZ

1 min read

TÜM KADINLARIN ANNELER GÜNÜ`NÜ SEVGİ VE MİNNETLE KUTLARIZ

Bugün, dünyanın en saf, en karşılıksız sevgisi olan anne sevgisinin kıymetini tekrar anlamanın, bilmenin ve minnet duymanın günüdür.

Yaşamımızın ilk anından itibaren karşımıza çıkan her zorlukta yanı başımızda durup bize güç veren, karakterimizi şefkatle yoğuran yani bizi biz yapan annelerimizi, sevgiyle kucaklama günüdür.

Bugünün, sadece kendi annelerimize sevgimizi göstermemizin değil, çocuklara, geleceğe, yaşama dair sevgi besleyen, umudu aşılayan, mutluluğu büyüten, sevgiyle kucaklayan her kadının bir anne olduğunu ve her bir annenin özel olduğunu

hatırlamanın günü olduğunun altını çiziyoruz.En başta Zübeyde Hanım’dan biliyoruz ki; bir anne bir çocuğu, bir çocuk bir ülkenin kaderini değiştirir.

Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlenmiş olan kadınların, toplumsal yaşamın her alanında etkinliklerinin artırılması, hak ve özgürlüklerini en iyi biçimde kullanabilmelerinin sağlanması zorunluluktur.

Eğitim-İş olarak değeri ölçülemeyen, yaşam deneyimleriyle bize her zaman yol gösteren, dünyayı ve yaşamı sevdiren, içerisinde sevgiyi şefkati barındıran, umudu büyüten, geleceğin mimarı tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir