Çar. May 22nd, 2024

BAKANLIK ALT YAPI YETERSİZLİĞİNİ ÖĞRETMENLERE YÜKLEYEMEZ  

2 min read

BAKANLIK ALT YAPI YETERSİZLİĞİNİ ÖĞRETMENLERE YÜKLEYEMEZ

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 06.04.2022 tarih 47280722 sayılı yazısı ile duyuru yapılmış ve 11-15 Nisan ayında gerçekleşecek mesleki eğitim çalışmaların uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleşeceği bildirilmiş ve çalışmalar da bu yöntem üzerinden tamamlanmıştır.

 

 

 

Ancak uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşen çalışmalarda alt yapı sorunları nedeniyle çok sayıda öğretmenin bağlantı sorunları yaşadığı ve de teknik nedenlerle katılımda sorunlar gerçekleştiği bilgisi sendikamıza ulaşmıştır.

 

 

 

Önceki mesleki çalışma döneminde de benzer teknik sorunlar yaşanmış ve çok sayıda öğretmenimizin bu sebeple ek ders ücretlerinde kesinti yapılması söz konusu olmuştur. O dönemde de Eğitim-İş olarak Bakanlığı uyarmış ve ayrıca mağduriyet yaşayan üyelerimiz adına davalar açmıştık. Açılan bu davalar da hala devam etmekte, konuya ilişkin emsal oluşturması adına bu yargı kararları beklenmektedir.

 

 

 

Teknik alt yapı yetersizliğini hala gidermeyip, tekrar tekrar bu kusurunu öğretmenlerin üzerine yıkmaya çalışan, aynı mağduriyetleri göz göre göre yaşatan MEB’i tekrar uyardık.

 

 

 

Kendi kusurunuzu örtmek için öğretmenlerimizi mağdur etmeyin!

 

 

 

Uzaktan eğitimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle öğretmenlerin ek ders ücretlerini kesmeyin!

 

 

 

Aksi halde bu kendi kusurunuz nedeniyle mağduriyet yaratılması halinde binlerce dava ile muhatap olacaksınız!

 

 

 

Eğitim-İş olarak sürecin takipçisi olacağımızın ve tüm yargısal süreçleri de işleteceğimizin bilinmesini istiyoruz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir