Çar. May 22nd, 2024

ULUSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZIN 103. YILINDA “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

1 min read

ULUSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZIN 103. YILINDA “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

Eğitim-İş, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 103. Yıldönümü nedeniyle, “Ulusal Bağımsızlığın 103. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışması düzenledi.

Genel Eğitim Sekreterliği koordinesinde yapılan yarışmanın amacı, “Ulusal bağımsızlığı, ümidi olan gençlere adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak, ulus bilincini aşılamak ve gençlerimizin Atatürk’e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak” olarak belirtildi.

Türkiye genelindeki tüm özel ve resmi ortaöğretim okullarının 9-10-11-12. sınıf öğrencilerinin katılabileceği ve eserlerin mektup türünde olacağı yarışmanın son katılım tarihi 5 Mayıs 2022 olarak belirlendi. Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar 1’er eserle başvurabilecek.

Seçici komisyon tarafından, Türkiye genelinde dereceye giren ilk 5 eser, 13 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilecektir.

Türkiye genelinde 1. olan eser sahibi öğrenciye Ata Lira, 2.’ye Ata Yarım Lira, 3.,4. ve 5.’ye Ata Çeyrek Lira armağan edilecek.

Ödül töreni 19 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Resmi Yazı,Bakanlık Onayı,Afiş,Yarışma Şartnamesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir