Paz. Tem 14th, 2024

GENÇLİK VE SPOR BAKANI İLE KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

1 min read

GENÇLİK VE SPOR BAKANI İLE KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Yeni akademik eğitim-öğretim yılının başlaması, ülkemizde toplumun genel ekonomik sorunları üzerinde belirleyici olan yüksek enflasyonla birlikte öğrencilerin barınma sorununu gündeme getirmiş ve devlet yurtlarının yetersizliği kısa sürede ülkemizin ana sorunları arasına girmiştir.

İlgililer ve yetkili makamlar, yurt bulamadığı için taleplerini iletmeye çalışan üniversite öğrencilerinin seslerine kulaklarını tıkamakta ve günlerdir toplumun her kesiminden gelen tepkilere rağmen çözüm bulma konusunda adım atmamaktadır.

Öğrencilerin barınma ihtiyacı eğitim hakkının bütünleyici bir parçasıdır. Bu ihtiyacın giderilmesi, Anayasal ve yasal sorumluluklar ile ilgili kamu idarelerinin üzerlerine yüklenmiş bir ödevdir. Ancak buna rağmen bugüne kadar bu ihtiyacı gidermeyen, giderme yönünde de herhangi bir çaba göstermeyen Gençlik ve Spor Bakanı ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü hakkında görevlerinin gereklerini yerine getirmemeleri nedeniyle Sendikamızca suç duyurusunda bulunulmuştur.

Gençlerimizin haklı talep ve isteklerini hiçbir şart altında sahipsiz ve yalnız bırakmayacağımızı ve sorumlu olanların bu görevlerini yerine getirinceye kadar tüm bu süreçlerin takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir