Paz. Tem 14th, 2024

6. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

4 min read

Eğitim sendikacılığının önemli kuruluşlarından Eğitim İş Sendikası Isparta Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurul toplantısı 1 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi.

Isparta Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ve pandemi kurallarına uygun şekilde organize edilen genel kurul saat 11.00’de başladı. Genel kurulun açılış konuşmasını eski başkan Baki Tok yaptı ve geçen dönem yapılan faaliyetlerle ilgili olarak delegeleri bilgilendirdi. Genel kurulda yönetim, denetim ve disiplin kurulu raporları, yeni dönem bütçesi okunarak üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurulda yönetim, denetim ve disiplin kurulu ile genel merkez delegeliği için adaylık başvurularının alınmasının ardından konuşmalara geçildi. Eski başkan Baki Tok’un veda konuşması yaptığı konuşmalar bölümünde, yönetim kurulu üyeliğine aday olan Mithat Uysal ve Mehmet Akif Nalbant da birer konuşma yaptı.

Seçim sonucunda kazanan listenin başkanlığını üstlenecek olan Mehmet Akif Nalbant, konuşmasında şu hususlara değindi:

“Biliyoruz ki ülkemizde “Laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitimin askıya alınmaya, Cumhuriyet eğitim sisteminin ve oluşturduğu kültürün tavsiye edilmeye çalışıldığı, Atatürk devrim ve ilkelerinin yok edilmek istendiği” bir süreç yaşanmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara karşın örgütümüz emek, demokrasi, özgürlük ve ülkeye sahip çıkma mücadelesinin hep içinde, hep önünde olmuştur. Eğitim-İş’in böyle bir süreçte mücadele alanı içinde olması, emeğimiz ve ulusumuz açısından büyük bir anlam ve önem taşımaktadır.

Biliyoruz ki “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar; asla ve asla yorulmazlar.” Bizler Eğitim Emekçileri olarak; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız cesaret, akıl ve kararlılıkla sizlerle birlikte üretip, sizlerle birlikte hep mücadele edeceğiz. Talip olduğumuz bu yönetimde ben ve ekip arkadaşlarım da bütün heyecanını, gücünü sizlerin onurlu duruşlarından ve desteklerinden alacaktır.

Geçen dönemler boyunca yapılan çalışmalar ve verdiğimiz mücadeleler tüm üyelerimizin malumudur. Bunları, herkesin gözü önünde ve hep birlikte omuz omuza vererek gerçekleştirdik. Daha iyisini yapmak daha çok arkadaşımıza ulaşmak için; ‘’Yönetim bir ekip işidir’’ diyerek yola çıktık ve  ‘”Aynı azim ve kararlılıkla” çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz.

İstekli ve güçlü bir listeyle, hem sendikamızda hem de Isparta eğitiminde yeni şeyler söylemek, yeni işler yapmak, çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması, eğitim emekçilerinin daha iyi şartlarda görevlerini yapması ve bu çalışmaları yürütmek için bu göreve talibiz. Bu değerli davamızda şimdiye kadar Isparta Eğitim-İş ailesine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı önceki yönetime teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Özellikle “Gidilmedik okul bizim değildir!” felsefesiyle son 3 yıldır başkanlığımızı yapan Sayın Baki TOK ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.

Mücadelemiz, sendikamızın ilk kuruluş gününün heyecanı, yarın ne olacağının bilinciyle sürecektir. Bu yolda rehberimiz Mustafa Kemal Atatürk, mücadele bayrağımız ise Fakir Baykurt’tur. Onun: “Öğretmen Yalvarmaz, Öğretmen Boyun Eğmez, Öğretmen El Açmaz, Öğretmen Ders Verir.” sözünü kendimize şiar edindik.”

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimler sonucu, Mehmet Akif Nalbant başkanlığındaki yönetim kurulu listesinin tamamı seçilirken, disiplin, denetim ve genel merkez delegeleri de aynı listenin üyeleri arasından seçildi.

Eğitim İş Isparta Şubesi’nin yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulları ile genel merkez delege listesi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Mehmet Akif Nalbant, Melda Özfidan, Murat Akkın, Serdar Vergili, Ulaş Yamaç, İbrahim Türker, Bülent Özgül.

Denetim Kurulu: Ali Türkol, Fikret Toros, Hüseyin Tekçeli.

Disiplin Kurulu: Özkan Karagöl, Murat Arif Gürdal, Mevlüt İpek.

Genel Merkez Delegeleri: Mehmet Akif Nalbant, Baki Tok, Serdar Vergili, Murat Akkın.

Yeni yönetim ilk toplantısını yapıp görev dağılımı gerçekleştirerek çalışmalarına başladı. Görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

ŞUBE BAŞKANI: Mehmet Akif NALBANT,

ŞUBE SEKRETERİ: Murat AKKIN,

ŞUBE MALİ SEKRETERİ: Serdar VERGİLİ,

ŞUBE ÖRGÜTLENME SEKRETERİ: İbrahim TÜRKER,

ŞUBE HUKUK SEKRETERİ: Ulaş YAMAÇ,

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ: Melda ÖZFİDAN,

ŞUBE BASIN VE YAYIN SEKRETERİ: BÜLENT ÖZGÜL.

Mehmet Akif Nalbant (Yeni başkan)
Baki Tok (Eski başkan)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir