Cts. Haz 15th, 2024

CUMHURİYET SEVDAMIZ YASAK TANIMADI

2 min read

CUMHURİYET SEVDAMIZ YASAK TANIMADI

Her 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi, Cumhuriyetin kurucu değerlerini savunmak ve cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmak için, Cumhuriyetimizin 97. yaşını ilan edildiği günün heyecanıyla, gurur ve coşkuyla kutladık.

 

Eğitim-İş, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, ADD, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara İl Başkanlığı, CHP’li milletvekilleri ve demokratik kitle örgütleri, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılında Sıhhiye Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından, siyasi iktidarın salgın gerekçesiyle yasaklama girişimine karşın Anıtkabir’e yürüdü.

 

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Bilal Şener, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Şükrü Balun, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Balık ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı yürüyüş, Anıtkabir’e varılmasının ardından son buldu. Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine karanfil bırakılmasının ardından, İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün kabri ziyaret edildi.

 

Cumhuriyetin 97. Yılında Cumhuriyetin kurucu değerlerini savunmak ve cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, üyelerimizin ve yurttaşların katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir