Paz. Tem 14th, 2024

ÖĞRETMENLERİ TEHDİT EDEN, TTB’YE HAKARET EDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALIDIR

2 min read

ÖĞRETMENLERİ TEHDİT EDEN, TTB’YE HAKARET EDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALIDIR

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın; okul idarecilerine, öğretmenlere iletmesi için gönderdiği bir mesajında “Sosyal medyaya girecekseniz emekli olun” derken bir başka mesajında da Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) “Şerefsiz terör örgütü” diyerek hakaret ettiği basına yansımıştır.

 

Balcı’nın, öğretmenlere iletilmesi için idarecilere gönderdiği “sosyal medya tehdidi” şöyle:

 

“Değerli Arkadaşlar; özellikle öğretmen sayısı yüksek okullarımızdaki bir kısım öğretmenler sosyal medyada (Facebook, Twitter ve Instagram vb) siyasi içerikli paylaşımları yapmaktan hoşlanıyorlarsa, daha rahat kinlerini kusmaları açısından ivedilikle emekli olmalarında yarar var. Hiç değilse bu milletin evlatları bu virüslerden kurtulmuş olur diye düşünüyor iyi akşamlar diliyorum.”

 

Balcı, TTB için de müdürlere geçen haftalarda da şu mesajı atmıştı:

 

“Türk Tabipler Birliği’nin yıllardır bu ülkeye yaptığı hayırlı hiçbir icraat yoktur. Ülkenin en zor zamanlarında terör örgütlerinin ve teröristlerin yanında olmaktan hiç çekinmeyecek kadar şe…siz bir te..r örgütüdür. Keşke Türk ve tabip ahlâkına sahip olabilselerdi.”

 

Balcı’nın, öğretmenleri tehdit ve hakaret içerikli paylaşımların yanı sıra Türk Tabipleri Birliği’ne yönelik paylaşımları da kamu yöneticiliği ve kamu görevi ile bağdaşmayacak niteliktedir. Eğitim-İş olarak, Savcılığa suç duyurusunda bulunarak aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da ilgili kişiye görevden el çektirilmesini, gerekli soruşturmanın yapılmasını ve sonucundan sendikamızın bilgilendirilmesini istedik.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir