Cts. Haz 15th, 2024

TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ`NÜ SEVGİ VE ŞÜKRAN DUYGULARIMIZLA KUTLARIZ

2 min read

TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ`NÜ SEVGİ VE ŞÜKRAN DUYGULARIMIZLA KUTLARIZ

 

Bugün, dünyanın en saf, en karşılıksız sevgisi olan anne sevgisinin kıymetini tekrar anlamanın, bilmenin ve minnet duymanın günüdür.

 

Yaşamımızın ilk anından itibaren karşımıza çıkan her zorlukta yanı başımızda durup bize güç veren, karakterimizi şefkatle yoğuran yani bizi biz yapan annelerimizi, sevgiyle kucaklama günüdür.

 

Korona nedeniyle büyük bir çoğunluğumuzun evde kaldığı şu günlerde, annelerimizin yıllardır görünmez kılınan ev içi emeğinin ne kadar yoğun ve ağır aldığı herkesçe idrak edilmiştir. Dinamosu sevgiden başka hiçbir şey olmayan bu emek, kuşkusuz ki dünyanın en saf değerlerindendir.

 

Anneler Günü’nü tüm bu emeğe, sevgiye, feda edilen yıllara karşı bir teşekküre, şükrana vesile ediyoruz.

 

Bu Anneler Günü’nde kuşkusuz en coşkulu kutlamayı, en özel ilgiyi Korona koşullarına rağmen çalışmak zorunda kalan anneler ile canını hiçe sayarak salgınla mücadele eden sağlık emekçisi anneler hak etmektedir. Biz salgına karşı evlerimizde kendi güvenliğimizi almaya çalışırken, verdikleri mücadele nedeniyle kendilerini evlatlarından bile soyutlamak durumunda kalan bu annelere, tüm ulusumuz büyük bir kutlama borçludur.

 

Kendi hayatlarını riske atarak, kendilerini çocuklarından bile mahrum ederek hayat kurtarmaya gayret eden bu annelerin gösterdiği fedakarlık, Anneler Günü vesilesiyle taçlandırılmalıdır.

 

Bugünün, sadece kendi annelerimize sevgimizi göstermemizin değil, her bir annenin özel olduğunu hatırlamanın günü olduğunun altını çiziyoruz.

En başta Zübeyde Hanım’dan biliyoruz ki; bir anne bir çocuğu, bir çocuk bir ülkenin kaderini değiştirir.

 

Eğitim-İş olarak tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlar, senenin her bir günü kutlama yapsak da hakkını ödeyemeyeceğimiz annelerimizin ellerinden öper, sevgiyle kucaklarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir