Cts. Haz 15th, 2024

ULUSAL TARİHİMİZİ YALANLAR DA SANSARLAR DA DEĞİŞTİREMEZ!

2 min read

ULUSAL TARİHİMİZİ YALANLAR DA SANSARLAR DA DEĞİŞTİREMEZ!

Bugüne dek Cumhuriyet tarihinden kurucusu Atatürk’ü anmadan bahsederek, vatanı satan padişahları adeta Kuva-yi Milliye’nin gizli şefi ilan ederek ulusal tarihimizi çarpıtan iktidar, tam da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünden bir gün sonra, manidar bir hamle daha yapmıştır.

 

Gurur kaynağı olan tarihimiz doğru aktarılsın ve resmiyete kavuşsun diye Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu’nun başına, Ensar Vakfı’nın yöneticisi olan Ahmet Yaramış atanmıştır.

 

Yani aynı zamanda dünyaya armağan edilen tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın hemen ertesinde, bu ülkenin 45 çocuğuna yönelik cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen sözde bir vakfın yöneticisi, devletin en önemli ve en köklü kurumlarından birinin başına getirilmiştir!

 

Eğitim-İş olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yapılan bu atamayı kınıyoruz! Devletin atamalarda hakkaniyetli davranması anlamına gelen liyakat yok sayılarak gerici vakıf ve derneklerin atamalarda referans kabul edilmesini kınıyoruz! Bizzat Atatürk’ün kurdurduğu bu kurumun düşürüldüğü durumu kınıyoruz!

 

Günbegün bir kamu hizmeti olması gereken eğitime, hukuksuz protokollerle paydaş edilen; tarikatların konsensüsü niteliğindeki vakıfların, bürokrasiye serpiştirilmesini kınıyoruz!

 

Ve uyarıyoruz: Güneşi balçıkla sıvayamazsınız! Tarihi yalanla değiştiremezsiniz! Makamları değiştirin, kitapları değiştirin ama her ulusal bayramda tekrar anlayacaksınız ki bu ülkenin insanlarının içinden Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini silemeyeceksiniz!

 

Ulusal tarihimize yönelik sabotaj timleri varsa, görevi zamanında bizzat Başöğretmen’den aldığı için gelecek nesillere tarihi dosdoğru anlatacak eğitim neferleri de var!

 

Eğitim-İş var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir