Paz. Tem 14th, 2024

İKTİDAR VE BÜROKRATLARININ CUMHURİYET RAHATSIZLIĞI ULUSUMUZDA ASLA KABUL GÖRMEYECEKTİR!

2 min read

İKTİDAR VE BÜROKRATLARININ CUMHURİYET RAHATSIZLIĞI ULUSUMUZDA ASLA KABUL GÖRMEYECEKTİR!

AKP iktidarının cumhuriyete ve cumhuriyetin kazanımlarına olan rahatsızlığı, ne yazık ki devam etmektedir. Söz konusu rahatsızlık, oturdukları devlet koltukları tarafsız olmalarını emrettiği halde iktidarın sözcülüğünü yapan bürokratlara da sirayet etmiş ve kendisini Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıldönümü vesilesiyle göstermiştir.

Bu toprakların en anlamlı günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın nasıl ve hangi zaman aralığında kutlanacağı kanunla ve diğer mevzuatlarla belirlenmiş olmasına rağmen, Ankara Valiliği ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü el ele vermiş, Başkent’teki kutlamaları adeta sabote etmeye uğraşmaktadır.

Cumhuriyet Bayramı’nın resmi olarak başladığı 28 Ekim 2019 saat 13.00’da Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın talimatıyla, Başkent’te 15 Temmuz konulu bir “Gölge Oyunu” oynanacaktır. Üstelik Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sergilenecek bu oyuna; öğrenci, öğretmen ve tüm velilerin katılımının sağlanması için tedbir alınması da resmi yazıyla emredilmiştir. Yani Cumhuriyet Bayramı’nı sadece kutlamamak değil, kutlatmamak da amaç edinilmiştir!

Ortadakinin bir “gölge oyunu” olduğu muhakkaktır. Bu ülkenin yüreği vatanında atan her bir yurttaşı, bizzat iktidar ve yandaş bürokratları eliyle Cumhuriyet ve değerlerinin nasıl gölgelenmeye çalışıldığını görmektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin etkinlik düzenlemeyen bu zihniyet, şimdi de gözünü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na dikmiştir.

Eylül ayı başlar başlamaz tüm okullarda hain FETÖ darbe girişimi nedeniyle 15 Temmuz etkinlikleri düzenlenirken, tam da Cumhuriyet Bayramı’nda 15 Temmuz konulu bir etkinlik düzenlemenin arkasındaki art niyeti görmekteyiz.

Bu etkinliğe karşı çıkan demokratik kitle örgütlerinin iftiralara maruz kalacağını, resmi tatil günü düzenlenecek olan bu etkinliğe katılmayan öğretmen ve öğrencilerin fişleneceğini biliyor, korkmuyoruz!

Düne kadar Cumhuriyet’in en önemli yıldönümlerinde bile hain terör örgütü FETÖ’nün zırvalıktan ibaret olan Türkçe Olimpiyatları’na öğrenci taşıyanların, şimdi Cumhuriyet Bayramlarını 15 Temmuz etkinlikleriyle kamufle etme çabalarının arkasında yatan nedenin, laik, demokratik cumhuriyetle hesaplaşmak olduğunu biliyoruz.

Biz bu zihniyetin en tepedeki temsilcilerini, her 29 Ekim’de Anıtkabir’e gidemeyecek kadar hasta olduğu dönemlerden, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına yönelik hadsiz söylemlerinden de tanıyoruz.

Eğitim-İş olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın gölgelenmesine müsaade etmeyeceğiz! Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanuna da aykırı olan bu etkinlikle ilgili gerekli girişimlerde bulunacak ve sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir